Pokud chcete pokračovat, musíte být zaregistrováni a přihlášeni
PŘIHLÁSIT
REGISTROVAT
Přihlášení k Vašemu účtu
PŘIHLÁSIT

XXVIII. ročník Memoriálu Jana Branče – Hobby jednodenní vozatajské závody

Autor: Nezařazeno Rubrika: Akce a události Publikováno: 
09. 07. 2019
Fotogalerie:

Uteklo to jako voda a je opět čas na naše již tradiční hobby vozatajské závody v areálu Střelnice v Moravském Krumlově. Letos se sejdeme 20. 7. a celá akce vypukne v 11:00. Věřme, bude se na co těšit.

 

Pro každého, kdo se alespoň trochu pohybuje v tomto sportu, je jméno Nesvačil velmi známé, ať už je jedná o Jiřího Nesvačila sen., či jednoho z jeho tří synů, kteří se též vozatajství věnují na mezinárodní úrovni. Ale málo kdo už ví, že již zmiňovaný Jiří Nesvačil sen. a jeho nejmladší syn Jan Nesvačil pořádají na domácí půdě v Moravském Krumlově hobby závody.

 

Narozdíl od ostatních běžných vozatajských závodů, které se skládají ze tří disciplín – drezura, maraton, parkur, jsou tyto složené jen ze dvou částí, a to terénní zkoušky ve 4 maratonových překážkách a jízdy mezi kuželi (parkur). Co se týče jednotlivých kategorií, můžete zde potkat dvojspřeží pony, jedno a dvojspřeží velkých koní a samozřejmě nesmí chybět ani ukázka královské disciplíny, kterou je čtyřspřeží pod vedením pana Nesvačila.

 

Tyto závody jsou vhodné opravdu pro každého. Rok co rok na startovních listinách najdeme jak známá tak i méně známá jména. Jsou to lidé, kteří si jednou za rok pro tu srandu vyjedou na malé závody, nebo mladí jezdci i jezdkyně, kteří na takovýchto závodech sbírají nové zkušenosti, než vyjedou do toho pomyslného velkého světa vozatajství. Mezi těmito mladými jezdci bych chtěla zmínit třeba sestry Lesákovy. Takto zhodnotila loňský ročník mladší ze sester Adéla:

„Byla jsem spokojená hodně. Bylo to super zorganizované, dobře postavená trať. Dobrá atmosféra, hlavně se mi líbilo, že se nic nehnalo a všechno probíhalo v klidu v takovém "kamarádském duchu".

 

Ale můžeme zde potkat také osoby, které jsou známé i v tom velkém světě. Zde bych jmenovala třeba Milana Domese, který se běžně účastní oficiálních závodů ve všech třech kategoriích velkých koní. Radka Nesvačila, kterého jsme mohli vidět i na startovní listině jednoho z kol World cupu. Nebo Michala Žáka, který reprezentuje NH Tlumačov převážně s mladými koňmi.

 

Celá tato akce by nemohla vzniknout bez fungujícího týmu lidí a partnerů, kteří se na všem podílejí. I když je to jen na jeden den a než se otočíme, vše už je za námi, tak za přípravou a realizací stojí hromada práce. Velký dík patří všem, kteří do toho jdou každý rok s námi - Město Moravský Krumlov, bez kterého bychom závody vlastně ani neměli kde pořádat, Nadace ČEZ, firma MANMAT, která dodává věcné ceny do jednotlivých soutěží, SDH Rakšice, kteří po celou dobu závodů zajišťují zázemí závodů a občerstvení pro závodníky i návštěvníky a celý tým JK Moravský Krumlov.

Fotogalerie:

Komentáře

Buďte první, kdo přidá svůj názor!
Pravidla pro komentáře 

Děkujeme za Váš komentář.
Bude zveřejněn ihned po schválení správcem portálu.

Rozumím
  • Píšeme za sebe, svůj názor, svoje zkušenosti.
  • Pamatujeme na heslo: Co zaseju, to sklidím.
  • Zdržujeme se vulgárních výrazů.
Zavřít