Pokud chcete pokračovat, musíte být zaregistrováni a přihlášeni
PŘIHLÁSIT
REGISTROVAT
Přihlášení k Vašemu účtu
PŘIHLÁSIT

Putování s koňmi

Autor: Nezařazeno Rubrika: Nezařazeno Publikováno: 
25. 04. 2020

Podnikáte rádi vícedenní výlety s koňmi? Nahlédněte do nové mapy pro koňskou turistiku. Najdete v ní možnosti přenocování, ať už preferujete spaní v posteli v penzionu nebo radši přespíte u podobně zaměřených koňáků pod stanem.

 

Jmenuji se Kamila a ráda se svými koňmi Eragonem a psem Dustym podnikám vícedenní výlety. 

Mockrát mě napadlo, že by bylo skvělé mít mapu pro koňskou turistiku, ze které bych se dověděla o možnostech přespání s koněm a o místech, která kůň neprojde a musí se obcházet s velkou zacházkou. Prohledala jsem internet a zjistila, že několik map pro koňské turisty sice existuje, ale pouze v papírové podobě a navíc nejsou k sehnání. Seznamy jezdeckých stanic některých krajů jsou sice online, ale většinou zastaralé.

Koncem března 2020 jsem díky výpomoci s projektem damerousky.cz objevila mapovou digitální platformu Mapotic. Jednou večer těsně před spaním mě napadlo, že právě tohle je vhodná platforma pro mapu koňské turistiky. Přidat a spravovat své místo v ní může snadno každý a pokud někdo zjistí, že některé místo není aktuální, může na to ostatní upozornit. Navíc je možné mapu založit na turistické mapě od Seznamu, kterou při plánování výletů nejraději používám. Hned následující den brzy ráno jsem tedy mapu založila, sdílela ji na Facebooku a později začala kontaktovat stáje, které by se mohly chtít přidat.

 

Nyní mapka funguje necelé tři týdny a je v ní 57 možností ubytování, 27 dalších bodů (hlavně “horse-friendly” restaurací, překážek v cestě a míst na plavení) a první osvědčená trasa na vandr.

 

Máte-li možnost a chuť u sebe občas nechat přespat pár koní a lidí na cestách, přidejte se také.

Pokud rádi s koňmi putujete, zkuste nabídnout zapojení se do projektu stájím, kde jste v minulosti přespávali. Čím víc bodů v mapě bude, tím lépe pro všechny milovníky turistiky v sedle.

Komentáře

Buďte první, kdo přidá svůj názor!
Pravidla pro komentáře 
Odeslat komentář
Zrušit
 
 
Odeslat odpověď
Zrušit
 
 
Odeslat úpravu
Zrušit
 
 

Děkujeme za Váš komentář.
Bude zveřejněn ihned po schválení správcem portálu.

Rozumím
  • Píšeme za sebe, svůj názor, svoje zkušenosti.
  • Pamatujeme na heslo: Co zaseju, to sklidím.
  • Zdržujeme se vulgárních výrazů.
Zavřít