Pokud chcete pokračovat, musíte být zaregistrováni a přihlášeni
PŘIHLÁSIT
REGISTROVAT
Přihlášení k Vašemu účtu
PŘIHLÁSIT

Podpořte Peta Cup a získejte odměnu. Stále je možnost zapojit se i vyhrát!

Autor: Nezařazeno Rubrika: Akce a události Publikováno: 
14. 08. 2019

Projekt roku 2019: Skokový hobby seriál pro děti a juniory

 

Letošní rok se stal stěžejním pro vznik zbrusu nového skokového hobby seriálu s názvem Peta Cup 2019.
Ten se od jiných seriálů odlišuje právě svým konceptem, který dává možnost jezdcům ve 3 různých věkových kategoriích tak, aby měl možnost výhry, a dalších krásných umístění, skutečně každý.

 

První kategorie zahrnuje jezdce na pony ve věku od 8 do 12 let tak, jak určují pravidla ČJF.

Jelikož se v běžné praxi posuzují výsledky otevřených hobby soutěží společně (kde proti sobě stojí děti, junioři, začátečníci i profíci, stejně tak jako pony A, pony B a velcí koně), nabízelo se dělení těchto jezdců trochu férovějším způsobem a to tak, že bylo nutné oddělit pony jezdce jako samostatnou kategorii.

Nutno však dodat, že v současné době se na prozatímních předních příčkách této kategorie drží jezdkyně Eliška Perlíková, Anna Urbanová a Alexandra Hermanová, které i v rámci otevřených soutěžích dávají velkým koním dost zabrat :) V těsném závěsu se drží i Veronika Rychetská, které chybí pouhé 2 body do třetí Alexandry Hermanové, následuje Sára Kamarádová a na šesté příčce Eliška Vaškovičová. Dále evidujeme body u Sáry Doležalové, Evy Heleny Kovářové, Kristýny Gutové, Denisy Baťchové a Ley Petrlíkové.

Doufám, že nám finálové kolo ještě zamíchá kartami a budeme mít možnost vidět skvělé jízdy, které budou v rámci finálového kola za dvojnásobný počet dobrých bodů.

Proto není ještě nic ztraceno ani pro jezdce, kteří se zatím seriálu neúčastnili a rádi by do něj ještě vstoupili. Ceny jsou opravdu hodnotné a krásné a rozhodě je na co se těšit! :)

 

Druhou kategorií jsou jezdci od 13 do 14 let, kteří se již mohou účastnit na velkých koních, ale zároveň mají možnost předvést své výkony i na pony. Pro příští ročník uvažujeme o úpravě této kategorie na "pony jezdce od 13 do 16 let" a oddělit tak výsledky jezdců na pony od výsledků velkých koní.

V této kategorii je prozatím vedoucí jezdkyní Jolana Irinková, která se však zatím účastnila pouze druhého mělnického kola, které ji báječným ziskem 41 dobrých bodů vyneslo rovnou na první příčku, kde se prozatím s velkým náskokem drží. Následuje Tereza Zajíčková, která do seriálu vstoupila ve třetím kole v areálu SJ Čakovičky. Na prozatímní třetí příčce máme Nelu Kamarádovou, která bohužel z důvodů technické závady na vozidle nestartovala ve třetím kole, ale bojuje jako lvice a pevně doufám, že finálové kolo už klapne na výbornou! Dále má stále obří šanci Anička Karfíková, v těsném závěsu Michaela Kurková a Štěpánka Marjánková. Další bodované pozice drží Nela Nešetřilová, Barbora Borovičková, Denisa Nováková a Viktorie Rusková.

 

Třetí kategorií jsou jezdci od 15 do 18 let, bez omezení. Nakonec se tato kategorie ukázala jako nejvíce vyhledávaná a zájem o ni nás velmi těší. Této kategorii v současné chvíli dominuje Mia Černá, pronásledována Michaelou Tichotovou a Radkou Vlčkovou. Další v pořadí se drží Kristýna Kalibánová, která se účastnila rovněž pouze prvního, ale za to vydařeného, staroboleslavského kola, kde urvala 41 dobrých bodů, které ji drží v TOP 5 i po třetím kole. Páté místo si hlídá Kateřina Běhálková, následována Karolínou Waltovou. Další bodový zisk v TOP 15 evidujeme u Barbory Šlechtové, Daniely Doudové, Natálie Tarabini, Josefíny Novákové, Michaely Hykešové, Elišky Hastrdlové, Zuzany Kopecké, Nicol Markové a Sandry Machové.

 

Pro letošní ročník jsme vypsali i doplňkovou samostatnou kategorii s názvem Oldies Ride 2019, která je otevřena všem jezdcům 19+ (do roku narození 2000). Běží současně s Peta Cupem, avšak jako samostatná akce. V příštím ročníku bude upravena, aby pokryla i nižší soutěže a dala tak prostor i účastníkům na nižších výškových soutěží. V současné chvíli je otevřena pro stupně 90 až 100 cm.

Zde vévodí výsledkům Fingerhutová Andrea, za ní se řadí jezdkyně Jana Smržová, Michaela Smrčková, Adriana Kopecká, Kristýna Jartimová, Nikola Bohuslavová, Simona Straková, Anna Maratová, Lenka Zástěrová, Klára Nochotová a Monika Paulíková.

 

 

Jak již bylo výše zmíněno, ve finálovém kole bude počet dobrých bodů zdvojnásoben a šanci tak dostanou i jezdci, kteří doposud účastníky seriálu nebyli. Dovoluji si podotknout, že hlavně v druhé kategorii je opravdu obrovská šance „urvat skvělé umístění“.

Od partnerů tohoto seriálu máme v současné době krásné ceny v podobě 20 kg pytlů krmiva, dále bylinní doplňky, pamlsky, podsedlové dečky, uhlávky, doplňky do stáje i potřeby pro koně, knihy, hrnečky, čokoládky a spoustu dalšího.

 

 

Jelikož bychom byli rádi ještě více připraveni, rozjeli jsme akci na podporu našeho finálového kola na webu s názvem

Startovač.

Zde je možnost finančně podpořit tento seriál výměnou za krásné dárky.
Tento web funguje jako prostředník mezi dárci a seriálem tak, aby byly zajištěny férové podmínky. V případě, že se nepodaří vybrat předem stanovenou částku, projekt bude v rámci Startovače ukončen jako neúspěšný a veškeré prostředky od dárců se vrátí v plné výši zpět na bankovní účty, ze kterých byly odeslány (výjimkou jsou dárcovské sms, výtěžek z nich bude převeden na jiný projekt). V případě, že projekt bude ukončen jako úspěšný, tzn. že se podaří vybrat nejméne 100% z cílové částky, vzniká tím právní nárok na dárky a ceny stejně jako při uzavření kupní smlouvy.

 

Tato metoda „všechno nebo nic“ se v praxi jeví jako nejefektivnější a nepředstavuje tak žádná zavazující rizika pro žádnou ze zúčastněných stran.

 

Tímto Vás velice prosím o sdílení i mezi nejezdeckou část veřejnosti, pro kterou bude v místě konání finálového kola připravena samostatná soutěž

 

– jízda zručnosti.

Zde bude možnost startovat na zádech dvounohého parťáka, ať už sourozence, rodičů, prarodičů či kamaráda. Zároveň si dovoluji podotknout a upozornit na jednu z báječných odměn ve Startovači a tou je i možnost zakoupení si

„startu v jízdě zručnosti na zapůjčeném poníkovi“.

Tato cena je však s ohledem na poníky limitována počtem startů a kdo dřív příjde...

 

Všem bych tímto ještě jednou velice ráda poděkovala za projevenou důveru, pomoc při realizaci tohoto projektu, ať už fyzickou či psychickou a už se velice těším na finálové kolo. Čeká na Vás spousta dárků, cen a jedno velké překvapení.

 

Finálové kolo se pojede v areálu Horek nad Jizerou (vedle fotbalového hřiště), kde to poslední prádzninovou sobotu (tzn. 31.8.2019 od 9h) celé vypukne. A já Vás tímto srdečně zvu na zábavný den plný her a báječnou podívanou v rámci seriálu. Ještě jednou všem obrovské děkuji a moc se na Vás těším! Květka

 

Děkujeme za Váš komentář.
Bude zveřejněn ihned po schválení správcem portálu.

Rozumím
  • Píšeme za sebe, svůj názor, svoje zkušenosti.
  • Pamatujeme na heslo: Co zaseju, to sklidím.
  • Zdržujeme se vulgárních výrazů.
Zavřít