Pokud chcete pokračovat, musíte být zaregistrováni a přihlášeni
PŘIHLÁSIT
REGISTROVAT
Přihlášení k Vašemu účtu
PŘIHLÁSIT

KONĚ KINŠTÍ POPRVÉ NA VELETRHU FOR HORSE

Autor: FORHORSE ( ) Rubrika: Akce a události Publikováno: 
25. 02. 2020
Profil autora »
Fotogalerie:

KONĚ KINŠTÍ POPRVÉ NA VELETRHU FOR HORSE

 

K romantickému letu dvou zlatých motýlů můžeme přirovnat pas de deux Koní Kinských v podání Jezdecké stáje Legacy Buršice, které bude zařazeno do denního programu veletrhu For Horse 2020. Návštěvníkům se v něm představí klisna Lady Jane Kinská a její syn valach Lord Kinský s dámami Janou Březinovou a Janou Sudovou.

 

Toto plemeno koní pochází z panství Oktaviána hraběte Kinského v Chlumci nad Cidlinou, který se věnoval chovu převážně anglických plnokrevníků, jež díky své odvaze a atletickým schopnostem byli vyhledávanými koňmi pro parforsní hony, ale své kvality prokazovali i na dostihových drahách. K nejznámějším zástupcům tohoto chovu patří bezesporu slavná klisna Norma (zbarvení isabela), která s hraběnkou Latou Brandisovou v roce 1937 vítězně doběhla do cíle Velké pardubické steeplechase. Nebyla však jediná, v tomto nejtěžším dostihu kontinentu zvítězili i další odchovanci Oktaviána hraběte Kinského.

 

Tato mimořádná krev koluje samozřejmě i v žilách současných Koní Kinských. Do dnešních dnů si zachovali líbivý vzhled, příjemný temperament, vstřícnou povahu a vynikající pracovní vlastnosti, díky čemuž si našli mnoho příznivců mezi amatérskými jezdci i profesionály, a to jak na domácí půdě, tak i v zahraničí.  

 

Kolekci Koní Kinských na veletrhu For Horse doplní také mladá klisna Melody Kinská, kterou bude doprovázet její letošní potomek – klisnička Mersie Kinská. Tuto reprezentantku Jezdecké školy Equus Kinský z Hradišťka u Sadské návštěvníkům veletrhu představí v samostatném vystoupení pod sedlem jezdkyně Nikol Lachmannová.

 

Věříme, že si krása a elegance Koní Kinských dokáže podmanit také srdce návštěvníků veletrhu.

                                                                                         Tým veletrhu FOR HORSE

Fotogalerie:

Děkujeme za Váš komentář.
Bude zveřejněn ihned po schválení správcem portálu.

Rozumím
  • Píšeme za sebe, svůj názor, svoje zkušenosti.
  • Pamatujeme na heslo: Co zaseju, to sklidím.
  • Zdržujeme se vulgárních výrazů.
Zavřít