Pokud chcete pokračovat, musíte být zaregistrováni a přihlášeni
PŘIHLÁSIT
REGISTROVAT
Přihlášení k Vašemu účtu
PŘIHLÁSIT

Co dělá moderátor FOR HORSE SHOW v civilním životě?

Autor: FORHORSE ( ) Rubrika: Akce a události Publikováno: 
28. 01. 2020
Profil autora »
Fotogalerie:

Každá vynikající show potřebuje talentovaného moderátora. Jeho úkolem je vytvořit v průběhu večera příjemnou atmosféru, pobavit publikum, představit účinkující a vhodně propojit jednotlivá vystoupení. Těmto náročným požadavkům musel vyhovět i Vojtěch Kroupa – mladý a talentovaný moderátor večerní For Horse Show 2020. Tento rozhovor Vám umožní nahlédnout nejen pod pokličku jeho moderátorské práce.

 

Jak je Tvůj život propojen s koňmi?

Můj život je s koňmi propojen velice úzce a intenzivně. Od svých 14 let se aktivně věnuji jízdě na koni a od té doby mě koně provází téměř každý den, a to buď při pracovních příležitostech, nebo bývám často účastníkem a divákem jezdeckých závodů.

Máš nějakého vlastního koně?

Vlastního koně nemám, ale už spoustu let společně s majitelkou obstarávám a pracuji s bývalým dostihovým koněm, který je spíše taková srdcová záležitost. Nazval bych to jako částečný pronájem ve spojení s přátelstvím a získávání zkušeností v lehčím parkurovém a drezurním sportu.

Věnuješ se nějaké konkrétní jezdecké disciplíně a na jaké úrovni?

Od svých jezdeckých začátků jsem nejvíce zkušeností čerpal právě v parkurovém skákání. Začalo to příchodem do parkurové stáje, kde jsem vše pomalu odkoukával, až po účast v parkurech do stupně ZL. Jednu dobu jsem se také v Irsku věnoval všestrannosti, kde jsem měl příležitost účastnit se těchto soutěží s typickými irskými sportovními koňmi. A velmi zřídka si vyjedu otestovat přiježděnost na nějaké nižší drezurní závody. Takže v podstatě jezdím na lehčí sportovní úrovni, ale hlavně pro radost a dobrý pocit.

Co děláš v civilním životě?

Stáje ještě studuji a v tomto roce bych měl svou studentskou etapu uzavřít. Mimo to se dnes již poměrně často věnuji moderování a komentování různých akcí a událostí, od zábavných kvízových večerů po republice, přes jezdecké závody a maturitní plesy, až po větší akce, jako je právě třeba For Horse Show.

Jak dlouho se věnuješ moderování a jak ses k této činnosti dostal?

Už od mala, od základní školy jsem se účastnil různých recitačních a řečnických soutěží, což mi, myslím, dalo dobrý základ. První nabídka na moderování přišla přibližně před 8 lety. Jednalo se o maturitní ples děčínské střední školy. Poté přicházelo více různých plesů, ale nejvíce jsem se našel v komentování a moderování jezdeckých závodů a všech událostí, kde můžu uplatnit své znalosti z oboru jezdectví.

Jaké zajímavé akce jsi již moderoval?

Téměř všechny akce, které moderuji, jsou pro mě něčím zajímavé a pokaždé cítím velikou vděčnost za to, že jsem byl osloven právě já. Kdybych ale měl vybrat ty, které řadím mezi ty nejzajímavější, tak určitě musím zmínit večerní show při veletrhu For Horse, což je akce obrovských rozměrů. Dále pak Oblastní mistrovství v drezuře a v parkuru, nebo Galavečer Severočeské oblasti a další velkolepé plesy v Děčíně.

Jak se na své vystoupení připravuješ? Máš třeba nějaký tajný rituál?

Pokaždé se snažím mít vše detailně připravené a propracované, ale většinou už v úvodu zjišťuji, že myšlenek v hlavě je mnohem více a v jiném pořadí, než byl původní plán. Takže se snažím o nenápadnou improvizaci a doufám, aby z toho vyšlo vše podstatné a hezky to zapadalo do sebe. Žádný tajný rituál nemám, moderování beru jako vysněnou práci, a tak k tomu i přistupuji.

Míváš někdy při moderování trému? Jak se s ní případně vyrovnáváš?

Neříkal bych pravdu, kdybych tvrdil, že nemám. Před každým zahájením cítím, že se tréma a lehká nervozita dostavuje. Naštěstí ale tento stav hodně rychle opadá už po pár větách v úvodu, takže to beru tak, že to k tomu prostě patří a snažím se tomu nepodléhat.

Letos budeš již podruhé komentovat večerní FOR HORSE SHOW. Těšíš se? Co Ti přinesl předchozí ročník?

Těším se neskutečně. Na tyto dva nezapomenutelné večery se těším už od doby, kdy mi bylo hlavní manažerkou oznámeno, že se se mnou počítá i na následující ročník. Ten předchozí mi totiž přinesl spoustu nových poznatků, zkušeností, kontaktů s výbornými lidmi, a také chuť a snahu se dále zlepšovat, pracovat na sobě a posouvat svoje limity.

V čem, podle Tebe, spočívá tajemství úspěšného moderátora?

Myslím si, že být úspěšným moderátorem je v dnešní době velice těžké. Jedním z klíčů k úspěchu je bezpochyby příjemné vystupování a předávání pozitivní energie, protože tu lidé přijímají velmi rádi. Vedle toho je potřeba, aby byla vidět práce a snaha „dělat to dobře a kvalitně“. To jsou věci, které považuji za klíčové nejen pro mě, jako moderátora, ale díky zpětné vazbě vím, že jsou mimořádně důležité i pro publikum.  

Fotogalerie:

Komentáře

Buďte první, kdo přidá svůj názor!
Pravidla pro komentáře 
Odeslat komentář
Zrušit
 
 
Odeslat odpověď
Zrušit
 
 
Odeslat úpravu
Zrušit
 
 

Děkujeme za Váš komentář.
Bude zveřejněn ihned po schválení správcem portálu.

Rozumím
  • Píšeme za sebe, svůj názor, svoje zkušenosti.
  • Pamatujeme na heslo: Co zaseju, to sklidím.
  • Zdržujeme se vulgárních výrazů.
Zavřít