Pokud chcete pokračovat, musíte být zaregistrováni a přihlášeni
PŘIHLÁSIT
REGISTROVAT
Přihlášení k Vašemu účtu
PŘIHLÁSIT
 
PŘIHLÁSIT
REGISTROVAT
Z důvodu ochrany osobních údajů jsou kontakty viditelné pouze pro registrované a přihlášené uživatele. Zaregistrujte se nebo přihlašte.
PŘIHLÁSIT
REGISTROVAT

Téma „Jak jsme zachránili týrané koně
založil(a) horse-trade 12. 12. 2018 18:30

Forum»TÝRANÍ KONĚ»Jak jsme zachránili týrané koně
 
Stránka:
1

Příspěvek:  1

 

horse-trade

12. 12. 2018 19:03
1
 
 
Uživatel
Nepřítomen(a)
Registrován(a): 29. 9. 2018
Počet příspěvků: 151
26 x 

Je všední den, den jako každý jiný když v tom zazvoní telefon, je to neznámé číslo. Chvíli váhám, jestli telefon vzít, ale zvědavost mi nedala a udělala jsem dobře. Volala paní, která ví o týraných koních v Podolí (kousek od Valašského Meziříčí). V té době jsem spolupracovala se stanicí pro koně v nouzi, která těmto koním pomáhala. Jednalo se o osm koní, dlouhodobě hladových, bez možnosti žrádla, vody, přístřešku. Po konzultaci s veterinářem a KVS jsme se rozhodli na místo jet. Bohužel jsme zjistili, že koní k záchraně je jen sedm. Pohled na koně byl opravdu hrozný... KVS proto rozhodla, že koně půjdou do "náhradní" péče do stanice pro koně v nouzi. Koním jsme společně s veterinářem odebrali krev nutnou pro převoz koní z okresu do okresu a abychom celou věc urychlili, ještě ten den jsme krev odvezli do Olomouce. Nastal den D, kdy jsme měli jet pro koně, byl domluvený kamión na převoz, když v té chvíli zavolala PČR, že koně v objektu nejsou, "majitel" je umístil jinam a nikdo nevěděl kam. Celé dopoledne jsme koně hledali po vesnici, v lesích, v různých objektech. Naštěstí jsme v ten den našli tři koně, které "majitel" uvázal v lese o strom kousek od objektu. Jeden z koní se naštěstí urval, řehtal a zmateně pobíhal. Po absolutním vzteku a zouvalství v deštivém a velmi chladném počasí jsme převezli tři koně, aby alespoň oni měli nový, suchý domov s neomezeným senem, vitamíny a vodou. Ještě ten stejný den jsme večer přidali příspěvek na facebook ohledně čtyř koní, které v okolí Podolí museli být. Do rána měl příspěvek neuvěřitelných osm tisíc sdílení a den poté se ozvala slečna, která věděla, kde koně jsou. Okamžitě jsme sedli do auta a jeli znovu do vesnice, podle mapy byly koně 20 km od místa, "majitel" v noci ušel celkem dlouhou cestu. Ihned jsme zavolali PČR, která dojela do pár minut, pánové byli opravdu úžasní. Se vším nám pomohli, celou dobu byli u nás, protože nás několikrát upozorňovali na to, že "majitel" koní je celkem známý tím, že je nebezpečný. Bohužel na něj nebyla páka, koně měl napsané na jiné lidi, objekt nebyl jeho. Koně jsme měli, ale jak je přepravit? Naštěstí máme úžasné partnery, kteří neváhali, ihned sehnali dva vozíky, sedli do aut a odpoledne se pro koně vydali. Obrovská výhoda off roudů a tažného zařízení :-) Byl to opravdu neskutečný pocit, že máte koně, kterým dáte ohlávky a vidíte auta, jak přijíždějí a vy víte, že jste pomohli a máte vyhráno. Když jsme dojeli do stanice pro koně v nouzi a koně pustili do výběhu se třemi koňmi zachráněnými z minulých dní tak nám všem hrkly slzy do očí. Zase byli spolu, ale ve správných podmínkách, měli výběh pro pohyb a vše, co každý kůň potřebuje. A jaké bylo překvapení za dva měsíce, když dvě kobylky porodily hříbátka... O nichž jsme kvůli předešlým špatným podmínkám věděli jen pár týdnů před porodem. Koníci se uzdravili, našli nové majitele a milující domovy, aby uvolnili místo pro další týrané koně. 

 

Pokud můžete, pomáhejte, protože koně si z takových podmínek sami nepomůžou a nezaslouží si, aby se měli špatně. Vždyť koně jsou náš život, jsou to kamarádi, kteří nás naplňují štěstím a láskou. Pro představu přidávám fotky jedné kobylky "před" a "po".

 

 

                                                                                               

 
Stránka:
1
Chcete-li se aktivně připojit k našemu foru (např. přidávat nové příspěvky), přihlaste se prosím nebo zaregistrujte
Toto téma je ukončené a nelze k němu již přidávat nové příspěvky
Na foru jsou právě přítomni: , 12 hostů
Vyberte obrázek (max. 8 MB):

Nahrát
Nenahrávat
Opravdu chcete smazat toto téma?
Tato akce je NEVRATNÁ a s tématem budou smazány VŠECHNY příspěvky v něm.

Smazat
Nemazat
Opravdu chcete smazat tento příspěvek?
Tato akce je NEVRATNÁ.

Smazat
Nemazat
Popište prosím stručně důvod
proč chcete upozornit moderátora fora na tento příspěvek:
Vyplňte prosím důvod upozornění
Odeslat
Neodesílat
Zavřít
Vaše upozornění bylo odesláno
Vyberte forum,
do kterého chcete téma přesunout:
 
Přesunout
Zrušit